Ponad 200
POZYSKANYCH DOTACJI !

82,6% SKUTECZNOŚCI !!!

Wzór na konkurencję 1.4
Polska Wschodnia
dotacja na dobre wzornictwoDotacja Wzór na konkurencję 1.4 Polska Wschodnia to instrument wsparcia wdrażania w przedsiębiorstwach nowych produktów o unikatowym i niepowtarzalnym wzornictwie.

Polskie wzornictwo – od tradycji do nowoczesności

Polska ma bardzo bogate tradycje wzornicze. Nasze projekty głownie z lat sześćdziesiątych zrobiły wielką, światową karierę. Projekty polskich designerów są nie tylko ozdobą wielu prestiżowych wnętrz ale stały się wręcz ikonami designu pokazywanymi w najsłynniejszych światowych muzeach wzornictwa. Warto przywołać chociażby Romana Modzelewskiego – projektanta, malarza, artystę interdyscyplinarnego, wieloletniego profesora i rektora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, czy też Rajmunda Teofila Hałasa, który kierował pracownią Designu Inspirującego. Ich tradycje kontynuują współcześni polscy projektanci, często bardziej rozpoznawalni za granicą niż w kraju. Projektami Tomka Rygalika, Oskara Zięty, czy Przemka „Mac” Stopy zachwycają się producenci, projektanci, dziennikarze i konsumenci.

Nowe przewagi konkurencyjne polskich firm

Niestety zbyt rzadko projekty polskich designerów powstają dla krajowych firm. Przedsiębiorstwa produkcyjne nastawione są często na kopiowane zagranicznych projektów. Jednakże dotychczasowe przewagi konkurencyjne polskich producentów oparte o kopiowanie i niskie koszty wytworzenia mają coraz mniejsze znaczenie w kontekście konkurencji producentów o jeszcze niższych kosztach produkcji. Krajowi producenci pragnący rozwijać swoje firmy muszą myśleć o szukaniu swojej niszy rynkowej, innowacyjności, budowanie marek własnych i właśnie o unikatowym, niepowtarzalnym wzornictwie. W odpowiedzi na te potrzeby Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości stworzyła ważny instrument wsparcia jakim jest działanie Wzór na konkurencję 1.4 Polska Wschodnia.

Wzór na konkurencję – 3 mln PLN do wzięcia

Działanie 1.4 Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia daje możliwość pozyskania nawet 3 milionów złotych bezzwrotnej dotacji na wdrożenie nowych produktów o unikatowym, niepowtarzalnym wzornictwie. Przy czym dobry design oparty o realia rynkowe jest kluczowym elementem dofinansowania 1.4. Dlatego też podzielono dotację na dwa etapy.

Najważniejsze założenia działania 1.4
Polska Wschodnia POPW

W pierwszym etapie działania 1.4 Wzór na konkurencję przedsiębiorstwo zobligowane jest do znalezienia zewnętrznej firmy doradczej – takiej jak nasza – która przeprowadzi tak zwany audyt wzorniczy i stworzy strategię wzorniczą.

Audyt Wzorniczy

Przygotowany przez nas Audyt wzorniczy obejmuje całościową analizę firmy tj. analizę produktów, stosowanych technologii, struktury organizacyjnej i stosowanej strategii. Ponadto audyt obejmuje analizę klientów, ich potrzeb, zachowań i upodobań w zakresie design, analizę branży i sektora w którym działa firma, a także szczegółową analizę konkurencji i jej produktów. Następnie przeprowadzamy analizę trendów rynkowych i tworzymy strategię w zakresie wzornictwa.

Strategia wzornicza

Strategia wzornicza przygotowana przez naszą firmę zawiera rekomendację wdrożenia nowych produktów w oparciu o przeprowadzone analizy w ramach audytu wzorniczego. Strategia zawiera także rekomendacje w zakresie technologii, struktury organizacyjnej i zarządzania wzornictwem w firmie. Chodzi o to aby zmiany w zakresie designu w firmie miały charakter trwały i zbudowały istotną przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa na wiele lat.

Dla kogo 1.4 POPW?

Beneficjentem działania 1.4 POPW może być przedsiębiorstwo zlokalizowane na obszarze Polski Wschodniej (województwo: Warmińsko-Mazurskie, Świętokrzyskie, Podlaskie, Podkarpackie, Lubelskie), które istnieje na rynku co najmniej rok. Ponadto musi wykazać się zatrudnieniem w ciągu ostatniego roku minimum 5 pracowników oraz przychodami nie mniejszymi niż 600 tys. złotych.

Ile i kiedy rusza działanie 1.4 Polska Wschodnia ?

W ramach 1.4 Polska Wschodnia dotacji jedno przedsiębiorstwo może otrzymać do 3 milinów złotych na wdrożenie nowych produktów w ramach drugiego etapu oraz dodatkowo 100 tys. złotych na zapłatę dla zewnętrznej firmy doradczej, która przygotowała audyt wzorniczy i strategię wzorniczą.

Pierwszy nabór wniosków w ramach działania 1.4 Polska Wschodnia planowany jest na wrzesień/październik 2015. Kolejne nabory planowane są w każdym roku od 2015 do 2020 roku.

1.4 Wzór na konkurencję - jak otrzymać dofinansowanie?

Najważniejszym elementem decydującym o przyznaniu dotacji jest doświadczenie i wiedza firmy, którą wybierze się do przeprowadzenia audytu wzorniczego i stworzenia strategii wzorniczej. Jakość tych dokumentów decyduje o przyznaniu dofinansowania. Dlatego tak ważne jest aby wybrać doświadczoną i sprawdzoną firmę doradczą przygotowującą audyt wzorniczy.

Skorzystaj z szansy i sięgnij po unijne pieniądze

Jeśli spełniasz podstawowe wymogi dotacji Wzór na konkurencję tj:

- prowadzisz firmę na obszarze Polski Wschodniej,
- prowadzisz firmę więcej niż 1 rok,
- w ciągu ostatniego zamkniętego roku zatrudniałeś przynajmniej 5 pracowników,
- w ciągu ostatniego zamkniętego roku osiągnąłeś przychody minimum 600 tysięcy złotych,

Zleć nam napisanie wniosku o dofinansowanie!UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE KONSULTACJE:

TEL. 733 112 718
TEL. 503 460 030
E-mail: biuro@wzornakonkurencje.pl

Zleć nam pozyskanie dotacji Wzór na konkurencję 1.4 Polska Wschodnia POPW !!!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE KONSULTACJE
+48 42 205 02 85

NASI KLIENCI:
Zobacz referencje >>